Saç Ekimi Yöntemleri

Saç Ekimi Yöntemleri

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) tekniği Bireysel Saç kökü Transferi ile yapılan Saç Ekimi 2003 yılında tüm dünyaya tanıtıldı, uygulanmaya başlandı ve o zamandan beri önemli ölçüde gelişti. Saç köklerinin birer birer çıkarılmasını ve implantasyonunu sağlayan bu minimal invaziv yöntem, donör alanda herhangi bir lineer ize veya yaraya neden olmadan maksimum yoğunluk sunan en gelişmiş saç ekim yöntemidir. Bu nedenle günümüzde, bu yöntem dünya çapında çok popüler hale gelmiştir. Çok zorlu bir teknik olan FUE Saç Ekimi yöntemi, sorumlu Dermatolog veya Plastik Cerrah ve saç ekimi ekibi adına geniş tecrübe, beceri ve uzmanlık gerektirir.

FUE Saç Ekiminin Avantajları

Bireysel saç köklerinin eski FUT veya Strip yöntemine göre aktarılmasıyla uygulanan saç ekiminin avantajları çok ve önemlidir. Bu, FUE saç ekimi yönteminin oluşturulmasını geliştirir ve sonuç olarak modası geçmiş FUT-Strip yönteminin aşamalı olarak yer değiştirmesine yol açar:

*Minimal invaziv, lokal anestezi altında yapılır, minimum durma süresine sahiptir ve çabuk iyileşmeyi sağlar.
*Minimal veya hatta sıfır oranda kanamaya neden olur.
*Donör bölgede (saç kökü alınan bölge) kalıcı doğrusal izler bırakmaz.
*Ameliyat sonrası ağrının minimum veya hatta hiç olmaması.
*Dikiş gerektirmez, bu nedenle enfeksiyon şansı en aza indirgenir.
*Verici alanın düzgün kullanımını sağlar.
*Çıkarılan saç köklerinin doğru bir şekilde hesaplanmasına ve donör alanın gelecekteki bir operasyon için tekrar kullanılmasına izin verir.
*Minimal komplikasyonlara (yani yüz şişmesine) yol açar.
*Doğrusal izleri geride bırakmadan, göğüs, sırt veya sakal gibi vücut bölgelerinden tüylerin alınmasını sağlar.
* Hem sınırlı (örneğin kaş) hem de geniş vücut bölgelerine, iz bırakmadan uygundur. Aksine, FUT-Strip metodu cildin striplerinin çıkarılmasını ve küçük alanlarda bile dikiş uygulanmasını gerektirir.

ankara web tasarım