Saç Ekiminde İşleyiş Süreci

Saç Ekiminde İşleyiş Süreci

Kel Kalmak Erkek ve Kadınların Korkulu Rüyası Denilebilir, Erkeklerde Saç Dökülme Oranı Kadınlara Göre Daha Yüksektir.Erkek Tipi Dökülmeler İleriki Aşamada Görüntü Ve Sağlık Açısından Sıkıntılar Doğurabilir.

Saç Ekimine Karar Verdikten Sonra İyi Bir Araştırma Yapmanızı Tavsiye Ederiz. Merdiven Altı Ekimlerinde Saç Köklerinin Tutma Olasılığı Çok Daha Düşüktür.Örnek Verecek Olursak Yeterli Tıbbi Cihaz Yoksa ve Hijyenik Değilse Olan Saçlarınızıda Kaybedebilirsiniz. İleriki Aşamada Tekrar Saç Ektirme Olasılığınız Ortadan Kalkabilir.

“PRP Destekli Saç Ekiminde İyileşme Süreci Daha Hızlı ve Sağlıklı Olur.”

Saç Ekiminde İşleyiş Süreci Genel Olarak Aynıdır.

Saç Ekiminden Bir Veya İki Gün Önce Kan Tahlili Yaptırmanız Gerekmektedir Saç Ektireceğiniz Kliniklerde   Ücretsiz Olarak Tahlil Yaptırabilirsiniz.

Sabah Tok Karnına Kliniğe Gitmeniz Sizin Açınızdan Daha Sağlıklı Olur.
Saç Ekiminde İşleyiş; Greftlerin Alımı,  Kanal Açılımı ve Kanallara Greftlerin Yerleşmesi İle 3 Aşamadan Oluşmaktadır.
Lokal Anestezi İle Uyuşma Sağlandıktan Sonra Yüzüstü Yatırılarak Greft Alımına Başlanır.
Greft Alımı Tamamlandıktan Sonra Tekrar Sırtüstü Yatırılırsınız ve Ekim Yapılacak Bölgede Kanallar Açılır.(Saç Köklerinin Yerleşeceği Mikro Delikler)Açılan Kanallarla Ense Bölgenizden Alınan Greftler Yerleştirilir ve Operasyon Tamamlanır.Operasyonda Süresi Alınan Greft ve Ekim Yapan Uzmanın Hızına Bağlı Olarak Değişmektedir.Çok Az Bir Miktarda Saçta Ektirseniz 6 Saatin Altında Operasyon Tamamlanmaz.

Operasyon Sonrası Evinize Gönderildiğinizde İlk 3 Gün Sizin İçin Çok Önemlidir.Kafanızı Çarpmamaya ve Elinizle Saçınıza Yapılacak Müdahalelere Dikkat Edin.Kısacası Ekim Yapılan Bölgeyi Korumaya Alın.Kliniğiniz Muhtemel Yatış İçin Size Boyun Yastığı Verecektir.Yatış Pozisyonunuz Kabuklar Dökülene Kadar  Sırt Üstü Olması Gerekmektedir.3.Gün Yıkama Sürecidir İlk Yıkama Genelde Kliniklerde Yapılır ve Hafif Dokunuşlarla Kliniğin Önerdiği Şampuan Ve Solüsyon Kullanılır.

Daha Sonra  Saçınızı Eken Uzmanın Size  Tarif Edeceği Gibi Hafif Dokunuşlarla Saçlarınızı Yıkamaya Başlayabilirsiniz.
İlk 10 Gün İçinde Saçınızda Kabuklanmalar Başlayacaktır.Yıkama İle Bu Kabuklanlardan Peyderpey Kurtulacaksınız 10. Gün Sonunda Kabuklanmalar Devam Ediyorsa Uzmanınıza Danışıp Hafif Zarar Vermeyecek Şekilde Masaj Yaparak Arındırabilirsiniz.Kişinin Bünye ve Genetiğine Göre Kabuklanmalardan Kurtulduktan Sonra 2 . Hafta Ortalama Saçlar Şok Dökülme Sürecine Girer.
Şok Dökülme Süreci Olağan İşleyişlerden Biridir Ekilen Saç Kökleri İlk Aşamada Kendilerini Beslemeye Başlar Daha Sonra Saç Tellerini Besler.Ortalama 4. Ayda Saçlarınız Kendini Göstermeye Başlar 6. ve 12   Aylar Arası Ekilen Saçlar Diğer Saçlarınız Gibi Doğal Görüntüye Kavuşur.

Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Alkol ve Sigara Kullanımını Minumuma İndirin.
Daha Çok Sebze Ve Et Ağırlıklı Beslenin.
Kavrulmamış Kuruyemişleri Tercih Edin.
Yüzme Kafaya Darbe Getirecek Spor Çeşitlerinden Uzak Durun.
Direk Güneşe Maruz Kalmayın.
Jöle ve Vaks Kullanmayın.
Sürtünme Yapacak Kıyafetlerden Uzak Durun.(İlk 10 Gün)
Kaşımayın Sivilcelenme Olursa Patlatmayın.
Cinsel Birlikteliklerden Uzak Durun.(4 Gün)

 

ankara web tasarım